Striekaná penová izolácia (pur pena) ako moderná forma zatepľovania so sebou prináša množstvo benefitov. Striekanú izoláciu považujeme za najlepšiu alternatívu zatepľovania v 21. storočí.
Je to najlepší izolant vďaka tomu, že je minimálne nasiakavá je neprievzdušná, je bez akýchkoľvek špár a počas svojej životnosti nemení tvar.
Nie je. Jej využitie môžeme nájsť aj v potravinárskom priemysle — izolácie v pivovaroch, mliekarňach a iné). Chladničky ako aj mraziarne sú spravidla izolované tvrdou PUR penou. Najpodstatnejšie je, že z PUR peny sa nič neuvoľnuje a teda nemá byť prečo zdraviu škodlivá. Matrace na ktorých spíme je vyrobený z polyuretánovej peny - molitan.
Znižuje náklady za vykurovanie o 30-70%
Nie, nakoľko pena je dvojkomponentná a neskôr nasleduje UV ochranná v podobe náteru.
Najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Koeficient súčiniteľu tepelného odporu u tvrdej peny je od 0,020 a u mäkkej peny 0,032, čo predstavuje aj vďaka už spomenutým výhodám najlepšiu kombináciu vlastností izolačného materiálu. Vzhľadom k tejto vlastnosti je možné dosiahnuť v porovnaní s inými materiálmi pri tenšej vrstve izolácie, tie isté vlastnosti. Z toho vyplýva, že nie je možné porovnávať materiály z hľadiska hrúbky, ale je nutné porovnávať ich z hľadiska tepelného odporu (zamedzuje prestup tepla kW/m2/h). Neabsorbuje vľhkosť, je odoľná voči organickým rozpúšťadlám, nevznikajú plesne. JE BEZŠPÁROVÁ.
PPC prodex
E, samozhášavá
Áno, práve vďaka uzatvorenej bunkovej štruktúre a tiež tomu, že je dvojkomponentná. Po aplikácii peny, nasleduje náter proti UV žiareniu.
Norma DIN 18 159 umožňuje toleranciu hrúbky 20%, pričom aritmetický priemer najmenej 10-tich meraní musí splňovať menovitú (alebo dohodnutú) hrúbku vrstvy.
Nie, pri PUR penovej izolácii sa hrúbka ako aj tepelnoizolačné vlastnosti v priebehu rokov nemenia.
Hmotnosť mäkkej peny s otvorenou bunkovou štruktúrou ‹90 % — uzavretých buniek s objemovou hmotnosťou 7 – 16 kg/m³. Využíva sa ako tepelnozvuková izolácia interiéru (podkrovia, stropy, nepochôdzne podlahy, steny a iné). Tvrdá pena má uzavretú bunkou štruktúru a jej hmotnosť je vyššia približne 33-36kg/m3. Vďaka uzatvorenej bunkovej štruktúre je to ideálna voľba na izoláciu podláh, vonkajších obvodových stien, bazénov, podláh, pochôdznych striech a iné.
Kedykoľvek v priebehu roka. V zimných mesiacoch. Používame teplovzdušné delá na vykúrenie izolovanej oblasti. Čo sa týka exteriéru, tam je dôležité aby povrch bol suchý po celom obvode a dobré počasie.
Ako hlavné výhody PUR penovej izolácie môžeme uviesť: nemennosť svojho tvaru - zachováva si rovnaký objem. Ďalej, vôbec sa časom nenarúša štruktúra - žiadne praskliny či trhliny. V porovnaní s minerálnou vlnou či fúkanou izoláciou môžeme hovoriť o minimálnom odpade nakoľko nie je potrebné nič brúsiť ani rezať.
Výhody PUR pena: žiadne špáry či tepelné mosty
Nevýhody minerálna vata: horšia manipulácia, nakoľko minerálna vata pichá. Viac ako istá netesnosť spojov - zanecháva špáry, zmršťuje sa časom, býva častým útočiskom hlodavcov.
Áno, 20% z celkovej sumy sa uhrádza pri podpise zmluvy
Odporúčame.
Za jeden deň, náš tím dokáže spraviť do 200m2 plochy. Samozrejme to závisí od náročnosti terénu ako aj iných faktorov.
Znížite si náklady za vykurovanie o 40-70%. V prepočte štandardne v priebehu 3-5 rokov máte investíciu naspäť a už nemusíte nikdy premýšľať nad zateplením.
Trojfázový striedavý prúd - tzv. 380V (resp. 400V). Zásuvka musí mať hodnoty ističov 3x25 ampér typ B, C, D — tieto ističe sú určené pre mot. zariadenia. Istič, 25 typ A je nedostatočný.
Na celom území Slovenskej a Českej republiky.
Životnosť izolácie sa rovná životnosti stavby.
Osvedčené v praxi. PUR penová izolácia je skvelým zvukovým izolantom. U mäkkých pien, hladinu bežného akustického hluku a u tvrdej peny hladinu hĺbkových tónov.
Interiér ako aj Exteriér